Книга «Атомні звички» Джеймса Кліра
Нотатки до книги, цитати та думки на тему. Книга яка вразила з перших сторінок. Хочеться поділитися деякими ідеями з неї.
Перша цитата з книги, яка мене вразила та надихнула:
The whole principle came from the idea that if you broke down everything you could think of that goes into riding a bike, and then improve it by 1 percent, you get a significant increase when you put them all together.
Насправді, що таке прогрес?
ст. 19 — productivity compounds — зробивши на одну задачу більше за день, ти робиш небагато, але в рамках кар’єри ти робиш прорив. Автоматизувати старі задачі, щоб робити більше нових.
stress compounds — чим більше ми переживаємо по дрібницям, тим більше це накопичується та призводить до проблем зі здоров’ям з часом.
knowlage compound — вивчення однієї нової ідеї ні до чого не приведе, але постійна освіта, та пізнання чогось нового приведе до неймовірних результатів. Кожна нова книжка яку ти прочитав дає тобі не тільки нові знання, а і дає змогу подивитися по іншому, по новому на старі ідеї.
negative thoughts compound — чим більше ти думаєш про себе як про нікчему, дурного або потвору, тим більше ти себе так поводиш, тим більше схожих людей ти бачиш навколо.
relationship compounds — чим більше ти допомагаєш іншим, тим більше інші хочуть допомогти тобі. Якщо бути трохи приємнішим в кожній взаємодії з людьми, тим сильнішими стануть ці зв’язки з часом.
outage compound — протести та повстання не стають в одну мить, їм передують багато маленьких та великих подій, які доходять до критичної точки після якої трапляється переломний момент.
ст. 20 — тут цікаве про те як звички працюють не одразу, а треба досягти певної точки, так званий переломний момент, після якого починаються видимі зміни.
ст. 23 — забудьте про цілі, фокусуйтеся на побудові системи. Цілі, це купа страждань і одноразове задоволення. Система — це задоволення від кожного маленького досягнення. У тих хто програв та переможців однакові цілі, але різний шлях досягнення цієї цілі.
Цілі забирають у нас щастя та задоволення від процесу. Ти постійно страждаєш, щоб через певний час отримати одноразову насолоду.
ст. 46 — звички автоматизують рутинні справи і звільняють місце в мозку для більш важливих задач.
ст. 30 — звички базуються на різних типах мотивації. Ти можеш прагнути досягти певної цілі, як результату довгої роботи. Ти можеш отримувати задоволення від процесу, змінювати процес для досягнення цілі. Ти можеш змінити ставлення до себе та власні переконання щодо себе та оточуючих.
Ціль — не пробігти марафон, а стати бігуном.
Ціль — не прочитати книжку, а стати тим хто любить читати книжки.
Виріши для себе, якою людиною ти хочеш стати.
Докажи собі, що ти — ця людина.
Кожен день виконувати якусь дію — намагаючись довести собі, що ти на правильному шляху.
Існують чотири стадії впровадження звички — cue, craving, response, reward. Та чотири закони, як ставити цілі, щоб вони працювали.
Для кожної хорошої звички — cue повинен бути очевидним, craving — привабливим, response — простим, а reward — приємним.
Треба виписати усі звички в так званий habit scorecard, в якому позначити кожну хорошу звичку плюсом, погану мінусом, а звичайну знаком рівності.
Впроваджувати звички краще через час та місце де вона буде виконуватися. Так мозку простіше і зрозуміліше її виконувати. Наприклад, звичка — читати раз на день, або звичка — кожен день після того як я закриваю ноутбук після робочого дня, перша буде правцювати гірше ніж друга.
Додавати звички можна у стек — це означає, що якщо у вас є якась звичка не обов’язково відразу від неї відмовлятися, тим паче якщо вона хороша, можна до неї додати іншу, хорошу, звичку. Наприклад, після того як я чищу зуби, використовувати зубну нитку. У такої звички автоматично зʼявляється місце та час.
—
Доповнення, яке пишу через декілька місяців після написання цього посту: Спробував — результат відчувається. Але важко тримати біт і дисципліну.